Ekonomit kuuluvat Suomen Ekonomeihin paikallisen ekonomiyhdistyksen kautta

Ekonomijäsenet kuuluvat alueellisiin ekonomiyhdistyksiin, jotka tuovat ekonomitoiminnan paikalliselle tasolle ja tarjoavat koulutuksia ja tapahtumia. Eri puolella Suomea toimivia ekonomiyhdistyksiä on 25.  Jäsenyytemme rakentuu yhdistysjäsenyyden periaatteelle eli jäsenet kuuluvat liittoon jäsenyhdistysten kautta.

Ekonomföreningen Merkur

  • Perustettu: 20.02.1935, Kotipaikka: Åbo
  • Puheenjohtaja: Christer Nyholm, christer.nyholm(at)hotmail.com
  • Sihteeri: 
  • Verkkosivut
  • Facebook

Ekonomföreningen Niord

  • Perustettu: 13.09.1924, Kotipaikka: Helsingfors
  • Puheenjohtaja: Katia Gustafsson, katiagustafsson(at)gmail.com
  • Toiminnanjohtaja: Catarina Söderström, catarina.soderstrom(at)niord.fi
  • Verkkosivut
  • Facebook

Etelä-Hämeen Ekonomit ry

  • Perustettu: 27.11.1949, Kotipaikka: Hämeenlinna
  • Puheenjohtaja: Sari Hellman
  • Sihteeri: Ville Puotila
  • Verkkosivut
  • Facebook

Etelä-Karjalan Ekonomit ry

  • Perustettu: 31.10.1946, Kotipaikka: Lappeenranta
  • Puheenjohtaja: Päivi Jäkälä
  • Sihteeri: Paula Suikkanen
  • Verkkosivut
  • Facebook

Etelä-Pohjanmaan Ekonomit ry

  • Perustettu: 18.01.1960, Kotipaikka: Seinäjoki
  • Puheenjohtaja: Jarkko Kallioniemi
  • Sihteeri: Merja Rintamäki
  • Verkkosivut
  • Facebook

Expatriaattiekonomit ry

  • Perustettu: 20.10.1999, Kotipaikka: Helsinki
  • Puheenjohtaja: Christel Tjeder
  • Sihteeri: Suomen Ekonomit, Anu Varpenius, anu.varpenius(at)ekonomit.fi, p. +358407104860


Helsingin Ekonomit ry

Kainuun Ekonomit ry

  • Perustettu: 12.09.1945, Kotipaikka: Kajaani
  • Puheenjohtaja: Helena Hynynen
  • Sihteeri: Sari Karvonen

Keski-Suomen Ekonomit ry

  • Perustettu: 10.04.1937, Kotipaikka: Jyväskylä
  • Puheenjohtaja  Jari Paavilainen, jari.paavilainen(at)keskisuomenekonomit.fi
  • Sihteeri: Minna Nikula
  • Verkkosivut
  • Facebook

Kymenlaakson Ekonomit ry

  • Perustettu: 12.05.1945, Kotipaikka: Kotka
  • Puheenjohtaja: Marjo Heiskanen, p. 0447028204, marjo.heiskanen(at)xamk.fi
  • Sihteeri: Mervi Palmu, p. 0400249139, mervi.palmu(at)sulkava.fi
  • Verkkosivut
  • Facebook

Lahden Seudun Ekonomit ry

  • Perustettu: 23.10.1946, Kotipaikka: Lahti
  • Puheenjohtaja: Hanna Mäkinen
  • Sihteeri: Teemu Vesalainen
  • Verkkosivut
  • Facebook

Lapin Ekonomit ry

  • Perustettu: 10.10.1948, Kotipaikka: Rovaniemi
  • Puheenjohtaja: Risto Koskiniemi, risto.koskiniemi(at)icloud.com, 040 4866885
  • Sihteeri: Merja Koistinen
  • Facebook

Lounais-Hämeen Ekonomit ry

  • Perustettu: 25.03.1968, Kotipaikka: Forssa
  • Puheenjohtaja: Mika Viitala
  • Sihteeri: Sema Isotalo, sema.sami(at)outlook.com, p. 040 746 8351
  • Verkkosivut
  • Facebook

Oulun Ekonomit ry

  • Perustettu: 16.10.1936, Kotipaikka: Oulu
  • Puheenjohtaja: Tiina Savola, pj(at)oulunekonomit.fi
  • Sihteeri: sihteeri(at)oulunekonomit.fi
  • Verkkosivut
  • Facebook

Pirkanmaan Ekonomit ry

  • Perustettu: 26.01.1938, Kotipaikka: Tampere
  • Puheenjohtaja: Johanna Kartila-Malmivaara, pj(at)pirkanmaanekonomit.fi
  • Sihteeri: Annika Juvani
  • Verkkosivut
  • Facebook

Pohjois-Karjalan Ekonomit ry

  • Perustettu: 22.08.1951, Kotipaikka: Joensuu
  • Puheenjohtaja: Päivi Kosonen
  • Sihteeri: Sari Karttunen
  • Verkkosivut
  • Facebook

Pohjois-Savon Ekonomit ry

  • Perustettu: 10.11.1937, Kotipaikka: Kuopio
  • Puheenjohtaja: Mari Jäntti ,p.044-5353454, jantti.mari(at)gmail.com
  • Sihteeri: Jenni Suokas
  • Verkkosivut
  • Facebook

Porin Seudun Ekonomit ry

  • Perustettu: 24.01.1943, Kotipaikka: Pori
  • Puheenjohtaja: Juhana Valo
  • Sihteeri: Jonna Malmivuori
  • Verkkosivut
  • Facebook

Rauman Ekonomit ry

  • Perustettu: 28.10.1949, Kotipaikka: Rauma
  • Puheenjohtaja: Anssi Pajala
  • Sihteeri: Eija Ainasoja
  • Verkkosivut
  • Facebook

Riihimäen-Hyvinkään Ekonomit ry

  • Perustettu: 15.11.1965, Kotipaikka: Riihimäki
  • Puheenjohtaja: Satu Rautavalta
  • Sihteeri: Seija Ylijoki
  • Verkkosivut
  • Facebook

Savonlinnan Seudun Ekonomit ry

  • Perustettu: 29.11.1948, Kotipaikka: Savonlinna
  • Puheenjohtaja: Päivi Kuusinen, p. 0438202654, paivi.m.kuusinen(at)gmail.com
  • Sihteeri: Päivi Poutanen, poutanenpaivi(at)gmail.com
  • Verkkosivut

Suur-Savon Ekonomit ry

  • Perustettu: 07.11.1948, Kotipaikka: Mikkeli
  • Puheenjohtaja: Sari Toijonen-Kunnari, p. 040 485 7748
  • Sihteeri: Marja Jähi-Salo
  • Verkkosivut
  • Facebook

Turun Seudun Ekonomit ry

  • Perustettu: 09.03.1938, Kotipaikka: Turku
  • Puheenjohtaja: Tero Kuusisto, tero.kuusisto(at)sallila.fi, puh 0400 748 902
  • Toimisto: Marjatta Postinen, toimisto(at)turunseudunekonomit.fi
  • Verkkosivut
  • Facebook

Vaasan Ekonomit - Vasa Ekonomer ry

Varkauden Seudun Ekonomit

  • Perustettu: 23.04.1957, Kotipaikka: Varkaus
  • Puheenjohtaja: Anne Vänttinen, annem.vanttinen(at)outlook.com, p. 040 7169 288
  • Sihteeri: Merja Valtonen, merja.valtonen(at)shi-g.com
  • Facebook